Aktualności

Akcja „Dziewczyny na politechniki”. Innowacja jest kobietą

Co w praktyce oznacza, że #NiemożliweNieIstnieje? Czy w trakcie studiów można realizować swoje pasje i jednocześnie godzić to z sesjami egzaminacyjnymi? Jak osiągać wyznaczone cele? I dlaczego nauka i technologie potrzebują kobiet? A także o współpracy i zaangażowaniu w realizowanie projektów na jednej z najlepszych uczelni technicznych w kraju usłyszycie od dziewczyn z PWR Racing TEAM – aktywnych studentek Politechniki Wrocławskiej.

Już teraz zapraszamy na spotkanie w wyjątkowym gronie oraz grę miejską „Innowacja jest Kobietą!” na kampusie PWr, które organizowane są w ramach ogólnopolskiej akcji „Dziewczyny na politechniki!”.

Jeżeli jesteś uczennicą szkoły gimnazjalnej lub ponadgimnazjalnej, to zbierz drużynę składającą się z 6 osób, wyślij zgłoszenie i weź udział w naszym wydarzeniu.

Termin i miejsce:
19 kwietnia 2018 r., sala 10-AC, Centrum Kongresowe Politechniki Wrocławskiej, ul. Janiszewskiego 8, budynek D-20, czas trwania od godz. 10.00 do 15.00.

W programie:

  • „Spokojnie, będę INŻYNIERKĄ – umysł mam ścisły, ale horyzonty szerokie” – prezentacja Małgorzaty Smutkiewicz i Mateusza Przygody z Działu Rekrutacji
  • „Niemożliwe nie istnieje” – prezentacja studentek z zespołu PWR Racing Team, które łączy ten sam cel – budowa bolidu wyścigowego i start w międzynarodowych zawodach Formula Student
  • Gra miejska na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej „Innowacja jest Kobietą!”
  • Atrakcje i prezentacje przygotowane przez studentów z kół naukowych Politechniki Wrocławskiej

Sześcioosobowe zespoły, w ośmiu punktach zlokalizowanych na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej, będą wykonywały zadania przygotowane przez koła naukowe Politechniki Wrocławskiej. Realizacja poszczególnych etapów gry przez uczestników udokumentowana będzie na specjalnie przygotowanych kartach. Liczyć się będzie przede wszystkim praca zespołowa i czas przejścia trasy.

Z drużyn, które wezmą udział w grze, jury wyłoni i nagrodzi:

  • 3 drużyny, które najszybciej przejdą całą trasę i udokumentują realizację wszystkich zadań;
  • 1 drużynę, która będzie najbardziej aktywna na wydarzeniu na Facebooku, utworzonym przez PWr;
  • 1 drużynę, która zostanie nagrodzona za całokształt pracy zespołowej (w tym przypadku decydujący głos będą mieli liderzy z kół naukowych).

Wydarzenie adresowane jest do uczennic szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. 8 marca zostanie uruchomiena rejestracja na Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn 2018.

Ogólnopolskiej akcji „Dziewczyny na politechniki!” patronują:

Celem akcji jest zachęcenie uczennic szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do studiowania na uczelniach technicznych i kierunkach ścisłych – tych najbardziej potrzebnych, przyszłościowych i odpowiadających na zapotrzebowanie międzynarodowego rynku pracy. Akcja jest wspólnym projektem Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych i Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Regulamin gry miejskiej
Załącznik do regulaminu nr 1 – formularz zgłoszenia, [wersja edytowalna]
Załącznik do regulaminu nr 2 – pisemna zgoda, [wersja edytowalna]

Kontakt do koordynatorki akcji na PWr i zapisy (do 15 kwietnia 2018 r.):

Magdalena Dyderska, Dział Informacji i Promocji PWr
tel. 71 320 42 20, 603 474 49 84
e-mail: magdalena.dyderska@pwr.edu.pl

Wydarzenie na Facebooku

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna we Wrocławiu • Wszelkie znaki handlowe i prawa autorskie należą do ich właścicieli.